porady

Podczas instalowania należy przestrzegać obowiązujących przepisów i norm. Przed rozpoczęciem prac montażowych należy wyłączyć napięcie w sieci. Oprawy przeznaczone są tylko do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych. Nie montować opraw na podłożu wilgotnym lub łatwopalnym. Oprawa powinna być podłączona do zacisku uziemiającego przewodem ochronnym. Należy upewnić się czy przewody podczas montowania nie zostały uszkodzone. Konserwować i czyścic należy tylko elementy zewnętrzne. Nie dopuścić do tego aby woda lub wilgoć dostała sie do styków lub do części doprowadzającej prąd. Producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności za obrażenia i szkody, które mogą powstawać na skutek niewłaściwego użytkowania oprawy.

 


 

Przed zakupem lustra i oświetlenia powinniśmy sie zastanowić jakiego rodzaju oświetlenie nas interesuje (w lustro, na lustro, na ścianę),jakiego typu (pojedyńcze czy podwójne) oraz ilość.
Planowanie w tym przypadku jest niezwykle ważne, ponieważ na tym etapie podejmując decyzję możemy zapobiec częstym błędom typu:
zamontowanego juz lustra na stałe lub brak wyprowadzonych przewodów itp.

Każde lustro powinno być odpowiednio oświetlone, ponieważ spełnia ogromną rolę przy porannej higienie i makijażu, istotne jest to, by jego tafla była odpowiednio oświetlona.Należy również zwrócić uwagę na fakt,że padające światło na lustro odbija się i rozświetla całą przestrzeń.

Jak juz wcześniej wspomnieliśmy jest kilka rodzai  kinkietów, którymi możemy rozświetlić nasze lustro.

 

Kinkiety montowane w lustro.

-Charakteryzują się montażem, który pozwala zamocować kinkiet w lustrze tworząc z nim jedną całość. Należy pamiętać o otworze w lustrze przeznaczonym na kinkiet ( średnica otworu 12mm).
Chcąc wywiercić otwór, trzeba posłużyć się specjalistycznym sprzętem albo najlepiej zwrócić się do zakładu produkującego lustra.
Lustro powinno byś zawieszone na uchwytach z odstępem od ściany min 15mm.

Kinkiety montowane na lustro

-charakteryzują sie specjalnym mocowaniem umożliwiającym montaż na górnej krawędzi lustra. Zaletą jest możliwość regulowania światłem ustawiając je na dowolnym miejscu górnej krawędzi.

Kinkiety montowane na ścianę

-charakteruzyją sie jak sama nazwa podpowiada montażem na ścianie. W tym przypadku mamy duże pole do popisu.
Tego rodzaju lampy możemy użyć do każdego wnętrza. Doskonale sprawdzają się w salonach, garderobach, hotelach czy też restauracjach.